Zamierzasz kupić urządzenia do ćwiczeń w domu? Przedstawię Ci garść ważnych kwestii o orbitrekach.

 • Ładowanie...
 • Kilka najważniejszych informacji o sprzęcie do domowych ćwiczeń

  Orbitreki coraz bardziej zyskują na popularności, dużo osób kupuje je także do domowej siłowni. Ich budowa świetnie pozwala ćwiczyć rożne mięśnie a dodatkowo nie obciąża zbyt stawów i wiązadeł. Na tym urządzeniu jeśli poprawnie wykonujemy ćwiczenia, możemy ćwiczyć całe ciało.

  W niektórych rodzajach sprzętu, można wybrać intensywność treningu zgodnie ze swoimi możliwościami i umiejętnościami. Dodatkowym plusem jest to ze dużo domowych orbitreków, posiada widoczny i zrozumiały wyświetlacz, który pomoże nam w monitorowaniu naszych postępów w treningu. Domowe ćwiczenia są bardzo ważne w dzisiejszym okresie – kiedy siedzimy w domach, ponieważ nie możemy pozwolić by nasza aktywność fizyczna oraz kondycja spadła. Idealnym domowym urządzeniem będzie orbitrek, który pomoże nam zrzucić dodatkowe kilogramy.

  Orbitrek w domu – metoda na polepszenie kondycji

  Domowy orbitrek jest dobrą możliwością zamiast bieżni lub rowerka treningowego. Pierwsze urządzenia określane jako rower eliptyczny powstały już w latach dziewięćdziesiątych, ale dopiero niedawno stały się tak bardzo popularne. Urządzenie te ma sporo nazw na przykład: crosstrainer, trenażer eliptyczny, ale wyróżniamy trzy główne typy, z różnicami w rodzaju napędu, czyli stawianego oporu:

  • magnetyczne,
  • elektromagnetyczna
  • mechaniczne

  Orbitreki mechaniczne są najbardziej popularne gdyż maja prostą konstrukcje i są niezawodne. Ruchy wykonywane przez nogi przypominają bieg, lecz stawy są o wiele mniej obciążane, ponieważ stopy są cały czas oparte. Dodatkowym plusem jest to, że na tym urządzeniu możemy ćwiczyć także mięśnie rąk, a ruch rąk powoduje uaktywnienie mięśni pleców oraz brzucha. Dlatego też domowy orbitrek jest o wiele lepszy od rowerów stacjonarnych. Istotne jest także to, że orbitrek zajmuje o wiele mniej miejsca niż tradycyjna bieżnia, co skutkuje bardziej wszechstronnym treningiem.

  Domowe orbitreki – rekomendacje trenerów

  Orbitreki marki Kettler mają doskonałą jakość wykonania, nawet w najdrobniejszych szczegółach. Urządzenia te mają możliwość posiadania pomiaru pulsu, różnych stylów uchwytów, zakresu ruchu i programu, który będzie wspierał nasz trening. Orbitreki z marki Kettler posiadają podstawę, sporej wielkości stopy, które mają wykończenia antypoślizgowe, oraz odsłonięte koło zamachowe. W górnej części znajduje się komputer treningowy, ruchome uchwyty na ręce, oraz opcjonalnie też te nieruchome, plus regulacja siły oporu. Jest to standardowa budowa tych urządzeń, ale orbitreki firmy Kettler posiadają jeszcze uchwyt na smartfon lub napój, lub precyzyjny komputer z oprogramowanym wyświetlaczem oraz licznik tętna mierzone przez różne czujniki.

  Gdzie znaleźć najlepsze orbitreki mechaniczne, magnetyczne oraz elektromagnetyczne ?

  Jeśli zamierzasz kupić domowy orbitrek, popatrz na te sprawdzone i polecane. Trenerzy polecają orbitreki marek: Kettler, Life Fitness, Zipro lub Insportline. Na pewno powinnaś ustalić jaką funkcjonalność, powinno posiadać Twoje urządzenie, oraz jaki budżet możesz na to przeznaczyć. Dlatego warto porównać ceny, urządzeń jakie spełniają Twoje oczekiwania. Portalem gdzie możesz sprawdzić i porównać ceny orbitreków ze sprawdzonych sklepów jest strona Skapiec.pl. Możesz tam także przeczytać opinie od zaufanych osób, które kupiły dany przedmiot. Znajdują się tam także opinie o sklepach, gdzie możesz kupić interesujący Cię orbitrek, by być pewna że jest to sprawdzony sklep. Żeby wyszukać interesujący Ciebie orbitrek przydadzą się, dokładne filtry wyszukiwań, które także są dostępne na stronie. Kiedy masz już wybrany model orbitreka, porównaj dodatkowo ceny w rożnych sklepach, by wybrać najlepszą okazję i możesz kupować!

 • Ładowanie...
Przewijaj obrazki palcem w lewo

Dlaczego Kobiety zdradzają?

Współczesne wartości różnią się od tych, które towarzyszyły ludzkości na przestrzeni ostatnich wieków. Można powiązać to m.in. z zatraceniem wartości ...
Czytaj Dalej »

Jak odzyskać dziewczynę? Jak wrócić do byłej?

Doceniłeś dopiero po stracie? No cóż – nie Ty jedyny. Teraz zapewne, tak samo, jak większość mężczyzn na Twoim miejscu, ...
Czytaj Dalej »

Jak znaleźć dziewczynę? Poradnik

Pragnienie, żeby znaleźć wybrankę – na nim najczęściej się kończy. Znacznie trudniej przejść do czynów i odpowiedniej komunikacji, a już ...
Czytaj Dalej »

Jak napisać dobry opis na Tindera?

Zdjęcie przyciąga, ale to opis zatrzymuje wzrok – właśnie tak opisać można Tinderową rzeczywistość, szczególnie w przypadku osób, które nie ...
Czytaj Dalej »