Triki, dzięki którym unikniesz pocenia się nawet w upały.

 • Ładowanie...
 • Lato to ulubiona pora roku większości z nas. Cóż może być piękniejszego od odpoczynku na słońcu? Niestety nie każda z nas widzi upały w tak kolorowy sposób. Gorąca pogoda, która dotyka nas w ostatnich czasach zdecydowanie częściej niż kiedyś ma też swoje wady. Jednym z mankamentów jest zwiększona ilość produkowanego przez organizm potu. Mokre plamy na koszulce, czy nieprzyjemny zapach bez dwóch zdań nie może dobrze nam się kojarzyć. Dla osób borykających się z tym problemem w głowie nieraz pojawia się tylko jeden scenariusz, który zakłada pozostanie w domu w towarzystwie wiatraka. Jednak nie musisz już się bać wyjścia na plażę czy miasto ze względu na problem potu. W tym artykule znajdziesz rozwiązania na twoje zmartwienie. Co ważne są to sprawdzone sposoby, które są bezinwazyjne. Ich wypróbowanie nie niesie za sobą żadnych zagrożeń skutkami ubocznymi.

  Co robić, aby nie pocić się w upały?

  – po pierwsze : jedz czekoladę.

  Podczas pocenia się z naszego organizmu ucieka spora ilość magnezu. To przyczynia się do zwiększonego napięcia, które powoduje zwiększone po cenie się. Zatem należy dbać o to, aby w gorące dni dostarczać organizmowi odpowiednio duże ilości magnezu. Jak się okazuje gorzka czekolada ma go w bardzo dużych ilościach. Dlatego jeśli chcesz pożegnać pocenie się podczas upałów w gorący dzień powinnaś zjeść kilka kostek czekolady. Nie uwierzysz jak zbawienne właściwości ma właśnie ta gorzka czekolada.
  Podczas upałów warto zwrócić też na odpowiednią ilość w naszym organizmie witamin z grupy B. Te witaminy wspomagają prawidłową pracę układu nerwowego.

  – po drugie: ogranicz ostre przyprawy i ciężkie posiłki.

  W lecie raczej nie zwracamy zbytniej uwagi na to, co jemy. Pozwalamy sobie na dużo więcej niż w trakcie innych dni w roku. Nie ma się co dziwić, ponieważ kiedy jak nie w wakacje urządzić z przyjaciółmi grila. Oczywiste jest to, że posiłki z grila nie należą do najzdrowszych. Kiełbasa, czy tłusty boczek mogą przyczynić się do nadpotliwości organizmu. Jednak nie tylko tłuste i ciężkie jedzenie do tego się przyczynia. Ostre marynaty, musztarda, czy inne sosy też mają sporo do powiedzenia w tym temacie. Jeśli nie chcesz czuć się skrępowana przez pot najlepiej, abyś w lecie jadła przeważnie lekkie, nie ostre posiłki. Zwróć też uwagę na to, żeby nie spożywać w tym czasie też zbyt dużej ilości białka zwierzęcego. Ono też ma niekorzystny wpływ na pocenie się. I jeśli będziesz jadła dużo produktów mięsnych prawdopodobnie będzie ci trudno pokonać twój problem związany z nadmiernym poceniem się.

  – po trzecie: zjadaj jak najwięcej owoców.

  Owoce są bardzo zdrowe, dlatego powinnyśmy je jeść bez względu na to, czy mamy problemy z poceniem, czy nie. W lecie w szczególności postaw na owoce i warzywa zawierające ogromne ilości wody. Dobrym pomysłem okazują się arbuzy, ogórki, winogrono , melony czy rzodkiewki. Oczywiście inne owoce i warzywa również są godne zauważenia, ale te mają najwięcej pożądanych przez nas składników. Te produkty przyczyniają się do tego, że nasz organizm jest dobrze nawodniony. Te owoce i warzywa pomagają też uzupełniać elektrolity,które tracimy podczas potu.Dodatkowo odpowiednio nawodniony organizm zatrzymuje wodę w sobie, dlatego aż tak bardzo wtedy się nie pocimy. Można powiedzieć, że woda jest wtedy unieruchomiona. Ponadto owoce i warzywa dostarczają potrzebne witaminy wspomagające walkę z tym problemem.

  – po czwarte: ostrożnie z kofeiną.

  Wiele z nas bez względu na porę roku nie wyobraża sobie śniadania bez kawy. Cóż, jedna kawa zbytnio nie powinna nam zaszkodzić. Problem pojawia się, kiedy dziennie wypijemy dwie lub więcej. Podczas upałów powinnaś ograniczyć na ile to możliwe spożywanie kofeiny, ponieważ przyczynia się ona do nadmiernego pocenia się. Pamiętaj, że kawa jest produktem pobudzającym. A co za tym idzie działa na centralny układ nerwowy.

  W upalne dni powinnaś zrezygnować z napoi energetyzujących. One mają podobne działanie jak kawa, a nawet są jeszcze bardziej szkodliwe.

  – po piąte: szałwia.

  Szałwia jak się okazuje to bardzo zdrowe i naturalne zioło. Pomaga na wiele problemów. Już od lat szałwia była składnikiem, który wspomagał radzenie sobie z nadmiarem potu. Jak badania pokazują szałwia jest naturalnym źródłem flawonoidów i polifenoli. Te właściwości pomagają w tym, że to zioło jest przeciwbakteryjne.

  Co jest jeszcze ważniejsze szałwię można wykorzystać w różnych formach. Oczywiście najpopularniejszą formą zdecydowanie na pewno jest herbatka ziołowa. Taki napar spożywamy do ustnie. Ostatnio na popularności zyskują też kropelki szałwiowe.

  Jeśli twoje nadmierne pocenie bardzo cię niepokoi i dodatkowo masz inne objawy zwróć na to uwagę podczas wizyty u lekarza. Jednak jeśli nie jest to nic groźnego to powyższe patenty powinny okazać się skuteczne.

 • Ładowanie...
Przewijaj obrazki palcem w lewo

Dlaczego Kobiety zdradzają?

Współczesne wartości różnią się od tych, które towarzyszyły ludzkości na przestrzeni ostatnich wieków. Można powiązać to m.in. z zatraceniem wartości ...
Czytaj Dalej »

Jak odzyskać dziewczynę? Jak wrócić do byłej?

Doceniłeś dopiero po stracie? No cóż – nie Ty jedyny. Teraz zapewne, tak samo, jak większość mężczyzn na Twoim miejscu, ...
Czytaj Dalej »

Jak znaleźć dziewczynę? Poradnik

Pragnienie, żeby znaleźć wybrankę – na nim najczęściej się kończy. Znacznie trudniej przejść do czynów i odpowiedniej komunikacji, a już ...
Czytaj Dalej »

Jak napisać dobry opis na Tindera?

Zdjęcie przyciąga, ale to opis zatrzymuje wzrok – właśnie tak opisać można Tinderową rzeczywistość, szczególnie w przypadku osób, które nie ...
Czytaj Dalej »