Spożywając tą substancje, Twoje włosy, paznokcie i skóra będą zdrowe i witalne. Gdzie ona występuje?

 • Ładowanie...
 • Można ją znaleźć w kosmetykach oraz także w tabletkach.

  Wizytówką kobiet są błyszczące i gęste włosy, zadbane i mocne paznokcie oraz piękna i świeżo wyglądająca skóra. Każda kobieta marzy o tym aby włosy nie wypadały i nie były matowe i by paznokcie się nie łamały. Na nasz wygląd wpływają: geny, nasza dieta, stan zdrowia, ale można też samemu zadbać o swój wygląd i pomoc sobie w drodze do uzyskania wymarzonego wyglądu. Mowa tutaj o biotynie, która występuje w różnych suplementach a także w kosmetykach, dzięki niej Twoje włosy, skora i paznokcie będą zachwycać.

  Jakie właściwości ma biotyna?

  Biotyna to inaczej witamina B7, chociaż nazywana jest także witaminą piękna. To ona najbardziej wpływa na stan włosów, paznokci i skóry. Ponieważ bierze udział w procesie tworzenia białek, na przykład keratyny, która powoduje że są one piękne i zdrowe. Dermatolodzy oraz trycholodzy uważają że biotyna jest wręcz niezbędna do prawidłowego i efektywnego wzrostu włosów oraz ich regeneracji, ponieważ dostarcza ona macierzą włosów wiązań siarkowych, które budują keratynę. Biotyna powoduje ,również wytwarzanie sebum na skórze głowy, co powoduje że włosy tak szybko się nieprzetłuszczają oraz dodatkowo nie przerzedzają i nie wypadają.

  W dodatku biotyna hamuje i spowalnia proces siwienia włosów. Ma także duże działanie wygląd i zdrowie skóry. Kiedy mamy jej za mało w organizmie to skóra może się przesuszać, przebarwiać oraz mogą się pojawiać zmiany łuszczycowe takie jak czerwona wysypka oraz złuszczanie się naskórka. Witamina ta także ma duży wpływ na skórę łojotokową, gdyż likwiduje stany zapalne w komórkach, pomaga w niwelowaniu wyprysków oraz kontroluje powstawanie i wydzielanie tłuszczu w komórkach. To jeszcze nie koniec pozytywnych efektów witaminy B7 na skórę. Jej dużym plusem jest także to, że bardzo dobrze pomaga w walce ze zmarszczkami i starzeniem się skóry. A witaminy z grupy B niwelują powstawanie ciemnych cieni pod oczami.

  Biotyna ma też świetny wpływ na paznokcie, ponieważ wpływa na ich grubość, co powoduje że paznokcie rosną grubsze i się nie łamią, zapobiega ich rozdwajaniu oraz zaleca się ją przy leczeniu grzybicy paznokci. Podsumowując ma ona bardzo pozytywny wpływ na odporność paznokci przeciw różnym pęknięciom, czyli ogólnie na uszkodzenia mechaniczne, zostało to potwierdzone badaniami.

  Biotyna jako suplement diety w tabletkach

  Z pożywienia przyswajamy na prawdę małe ilości biotyny, dlatego też w aptekach można znaleźć bardzo dużo suplementów diety oraz leków, które odpowiednio podniosą ilość biotyny w naszych organizmach. Jeżeli uzupełnimy niedobory witaminy B7 w organizmie to możemy uniknąć; przebarwień skórnych, łamaniu się paznokci i ich osłabieniu, zaburzeń wzrostu włosów. W aptekach jest także dużo produktów, które w swoim składzie oprócz biotyny zawierają także inne potrzebne składni, które wspomagają prawidłowa budowę włosów, oraz pozytywnie wpływają na kondycje skóry i paznokci.

  Szampony i wcierki dla włosów

  Tabletki nie są jedyne formy występowania biotyny. Znajduje się ona również w szamponach i wcierkach do włosów, które z suplementacją biotyny dadzą na prawdę spektakularne efekty. Istnieje bardzo dużo różnych szamponów, odżywek z witaminą B7 które poprawiają kondycję włosów, nawilżają je oraz zapobiegają ich wypadaniu. Są także dostępne produkty które w swoim składzie oprócz biotyny posiadają inne substancje, które pozytywnie wpływają na stan włosów, są dostępne na przykład szampony, mgiełki odżywcze, odżywcze wcierka, różne kuracje w ampułkach oraz odżywki i maski.

  Pamiętaj, że kuracja biotyną (suplementacja jak i w formie kosmetyków) nie przyniesie efektów natychmiast. Pożądane efekty pojawią się po około 2 miesiącach regularnego stosowania. Wybranie odpowiednich dla siebie produktów i regularność w ich stosowania, skutkuje tym, że mocne paznokcie, zdrowe i gęste włosy oraz piękna skóra pozostaną z Tobą na długo!

 • Ładowanie...
Przewijaj obrazki palcem w lewo

Dlaczego Kobiety zdradzają?

Współczesne wartości różnią się od tych, które towarzyszyły ludzkości na przestrzeni ostatnich wieków. Można powiązać to m.in. z zatraceniem wartości ...
Czytaj Dalej »

Jak odzyskać dziewczynę? Jak wrócić do byłej?

Doceniłeś dopiero po stracie? No cóż – nie Ty jedyny. Teraz zapewne, tak samo, jak większość mężczyzn na Twoim miejscu, ...
Czytaj Dalej »

Jak znaleźć dziewczynę? Poradnik

Pragnienie, żeby znaleźć wybrankę – na nim najczęściej się kończy. Znacznie trudniej przejść do czynów i odpowiedniej komunikacji, a już ...
Czytaj Dalej »

Jak napisać dobry opis na Tindera?

Zdjęcie przyciąga, ale to opis zatrzymuje wzrok – właśnie tak opisać można Tinderową rzeczywistość, szczególnie w przypadku osób, które nie ...
Czytaj Dalej »