Perfumy, które znajdą swoje zastosowanie jako środek przeciw komarom.

 • Ładowanie...

 • Lato to najpiękniejsza pora roku dla sporej większości nas. Lubimy wygrzewać się na słońcu. Oczywiście nie zapominamy też o tym, co kojarzy nam się najbardziej z latem, czyli wakacjach.

  Chyba każda z nas choć raz uczestniczyła w ognisku lub grillowaniu z przyjaciółmi. Taka impreza zazwyczaj odbywa się wieczorem. Nic dziwnego, bo pogoda wtedy jest dla nas najlepsza. Wieczory są chłodniejsze niż południe, ale są jednak nadal ciepłe. Wszystko byłoby cudowne, gdyby na świecie nie było komarów. Te malutkie stworzenia potrafią doprowadzić nas do szału. Zdaniem wielu z nas to właśnie te małe owady najbardziej dokuczają nam w wakacje, bez względu na to, gdzie je spędzamy. Komary są wszędzie, nad morzem, nad jeziorem, w górach, czy nawet w za domowym ogródku. Nawet spędzając wakacje w domu jesteśmy na nie narażone.

  Walka z komarami niestety zazwyczaj jest nierówna i to my wychodzimy przegrane. Tych istot na prawdę bardzo trudno jest się pozbyć. Owszem bywają dostępne na rynku preparary przeciw komarowe, ale i one nie zawsze okazują się skuteczne. Pyzatym odstraszają swoim zapachem nie tylko komary, ale także i nas. Kolejną wadą specjalnych preparatów jest fakt, że zawierają w sobie substancje podrażniające oczy oraz drogi oddechowe. Jednak to nie koniec. Na pewno nie jedna z nas spotkała się z preparatami, które zostawiają plamy na ubraniach. Na szczęście nie oznacza to, że musisz oddać swoją krew komarom. Bez obaw, istnieją zapachy, których te zwierzęta nienawidzą. Są spore szanse, że te aromaty mogą znajdować się w twoich perfumach.

  Jakich zapachów nie znoszą komary?

  Nie każda z nas wie, ale komary możemy pożegnać używając w pełni naturalne produkty.

  Oto niektóre z nich:

  – nagietek

  – eukaliptus

  – rozmaryn

  -kocimiętka

  – melisa

  – czosnek

  – bazylia

  – mięta

  – olejek citronelli

  Zapach tych substancji z pewnością nie zadowala komarów. Używając któregoś z powyższych zapachów będziesz mogła czuć się bezpiecznie, nie bojąc się komarów.

  Są to popularne substancje, dlatego znajdziesz je bez trudu w najmodniejszych perfumach, które z pewnością już stosowałaś, albo chociaż o nich słyszałaś.

  Okazuje się, że bardzo znane perfumy od Victoria’s Secret, czyli perfum Bombshell również zawierają substancje odstraszające komary. Jednak to nie jedyne, perfumy, które wykazują takie właściwości. Na liście perfumowych wrogów komarów znalazły się również:

  Avon Skin So Soft 

  Guerlain Aqua Allegoria Herba  Fresca 

  Yardley English Lavender 

  Acqua di Parma’s Mirto di Panarea 

  34 L’Eau du Trent-Quatre 

  Les Nuits D’hadrien 

  Jeśli chcesz walczyć bez trudu z komarami przy tym nie narażać się na chemiczne preparaatu warto spróbować, któryś z powyższych perfum. Nie dość, że pięknie pachną to jeszcze komary.

 • Ładowanie...
Przewijaj obrazki palcem w lewo

Dlaczego Kobiety zdradzają?

Współczesne wartości różnią się od tych, które towarzyszyły ludzkości na przestrzeni ostatnich wieków. Można powiązać to m.in. z zatraceniem wartości ...
Czytaj Dalej »

Jak odzyskać dziewczynę? Jak wrócić do byłej?

Doceniłeś dopiero po stracie? No cóż – nie Ty jedyny. Teraz zapewne, tak samo, jak większość mężczyzn na Twoim miejscu, ...
Czytaj Dalej »

Jak znaleźć dziewczynę? Poradnik

Pragnienie, żeby znaleźć wybrankę – na nim najczęściej się kończy. Znacznie trudniej przejść do czynów i odpowiedniej komunikacji, a już ...
Czytaj Dalej »

Jak napisać dobry opis na Tindera?

Zdjęcie przyciąga, ale to opis zatrzymuje wzrok – właśnie tak opisać można Tinderową rzeczywistość, szczególnie w przypadku osób, które nie ...
Czytaj Dalej »