Najlepsze komplementy dla kobiety – jak powinien komplementować mężczyzna?

 • Ładowanie...
 • Jednym z pięciu języków miłości są słowa – kochają je szczególnie kobiety. Jednym z najlepszych sposobów na zdobycie sympatii i zaufania wybranki jest więc prawienie jej komplementów. Niewielu mężczyzn wie jednak, jak prawić je z klasą: wypowiedziane w nieprawidłowy sposób mogą zmienić się w nachalny podryw. Wyjaśniamy, jak komplementować kobietę, by zaskarbić sobie jej uczucia.

  Jak prawić komplementy w kreatywny sposób? Zasady

  Komplementy, jakie prawią swoim kobietom prawdziwi współcześni gentlemani, nie przypominają niczym słów wypowiadanych przy barach. Przede wszystkim, powinny być zgodne z uczuciami – to liczy się znacznie bardziej niż ciekawa gra słowna czy liryczne porównania. Kobiety pragną docenienia słownego charakteru, wyglądu i ogółu zachowania – w tym wszystkich starań, jakie wybranka podejmuje, wykonując codzienne prace domowe.

  Jak komplementować wygląd dziewczyny?

  Zwykłe „jesteś piękna” może nie zadziałać – Twoja ukochana słyszała to zapewne nie raz. Twoim zadaniem jest przede wszystkim przełamanie stereotypu, jakoby mężczyźni nie zauważali starannego ubioru czy makijażu kobiet. Zwróć zatem uwagę na kolor pomadki, jaki wybrała Twoja wybranka lub pochwal jej dzisiejszy ubiór, używając przykładowo słów takich, jak:

  • „Ta sukienka znakomicie podkreśla Twoją figurę”.
  • „Wyglądasz dziś świetnie. Nie mogę się nadziwić, jakim jestem szczęściarzem, będąc z tak piękną kobietą”.
  • „Kolor Twoich ust kojarzy mi się z malinami. Myślę, że są też podobnie słodkie”.
  • „Widzę, że założyłaś inne kolczyki, niż zwykle. Bardzo pasują Ci do kształtu twarzy”.

  Pamiętaj: nie daj się stereotypowi, że mężczyzna nie zna się na kolorach lub nie zauważa szczegółów. Unikając podobnych komplementów, jedynie utwierdzisz swoją partnerkę w przekonaniu, że wygląda dla Ciebie zawsze tak samo – zapewne nie jest to zbyt pożądany efekt.

  Komplementowanie osobowości – jak chwalić charakter kobiety

  Choć wygląd jest pierwszym czynnikiem, jaki zauważa człowiek – to jednak przede wszystkim charakter zatrzymuje przy ukochanej osobie. Jeśli chcesz podkreślić, jak ważna jest dla Ciebie Twoja dziewczyna, nie zapominaj komplementować jej osobowości i talentów. Możesz formułować zdania w podobny sposób, jak na przykładach:

  • „Masz złote serce. Podziwiam Cię za to, że pomagasz tylu osobom”.
  • „Kocham Cię za to, że jesteś taka nieustępliwa. Potrafisz walczyć o swoje jak nikt inny!”.
  • „Zawsze potrafisz mnie rozśmieszyć. Jesteś niezastąpiona”.
  • „Wspaniale śpiewasz. Twój głos działa na mnie kojąco”.

  Kobieta, która usłyszy podobne słowa, poczuje się doceniona i utwierdzi się w przekonaniu, że zwracasz uwagę na coś więcej, niż tylko wygląd. Być może sama otworzy się też na tyle, by wyznać szczerze, co podoba jej się najbardziej w Twojej osobowości.

  Komplementy odnośnie związku – jak mówić, że jest Ci dobrze z kobietą

  Zobowiązania to nie tylko ślub, dzieci czy wspólne mieszkanie. Pary pokazują, że traktują związek na poważnie również w najmniejszych, codziennych gestach, dbając o swoje wspólne dobro. Jeśli więc dawno nie pochwaliłeś dziewczyny za to, jak zajmuje się domem albo jak ciężko pracuje, koniecznie przypomnij jej o tym, że doceniasz jej starania.

  Możesz komplementować dobrą organizację dziewczyny, chwalić ją za drobne prace domowe, a nawet… podkreślać te rzeczy, w których oboje jesteście dobrzy. Jeśli np. gotujecie naprzemiennie, nutki pikanterii doda pochwalenie partnerki za wyśmienity obiad przy jednoczesnym napomknięciu, że następnym razem to Ty przygotujesz romantyczną kolację. 

  W jaki sposób komplementować za ogół relacji czy codzienne domowe aktywności? Możesz posłużyć się poniższymi przykładami:

  • „Czuję, że wspaniale się dopełniamy. Naprawdę cieszę się, że w naszym związku nie ma kłótni”.
  • „Czasem wydaje mi się, że rozumiemy się bez słów. Czy Ty też tak czujesz?”.
  • „Doceniam to, że czułaś się źle, a mimo tego posprzątałaś dom. Muszę Ci to wynagrodzić”.
  • „Dawno nie jadłem czegoś tak pysznego. Mam ochotę na dokładkę!”.

  Jak widzisz, komplementować możesz nawet pozornie najmniej znaczące czynności. Takie słowa nie tylko wzmocnią Waszą relację, ale również poprawią atmosferę w domu i uprzyjemnią spędzanie razem nawet najbardziej leniwych dni.

  Jak dobrze komplementować dziewczyny? 5 porad

  Chcesz, żeby Twoje komplementy weszły na wyższy poziom, ale póki co cierpisz na syndrom „nieudanych tekstów na podryw”? Bez obaw: na pewno da się coś z tym zrobić. Powinny pomóc Ci poniższe rady:

  1. Mów prosto z serca – wymuszone słowa nie działają nigdy. Nie myl tego z nieśmiałością: przełamanie się i powiedzenie tego, co naprawdę się czuje to nie to samo, co kłamstwo.
  2. Komplementuj za niepozorne rzeczy – zawsze zwracasz uwagę na piękne włosy partnerki? Tym razem pochwal szczupłe nogi czy ładnie zarysowane brwi. Nie bądź powtarzalny, bo popadniesz w rutynę!
  3. Dobieraj słowa do sytuacji – kiedy kobieta źle się czuje, lepiej zapomnij o komplementowaniu i po prostu ją pociesz.
  4. Nie przesadzaj z ilością – jeśli będziesz prawić komplementy bez przerwy, partnerka może poczuć się przytłoczona. Pojedyncze słowa wypowiadane w najbardziej intymnym czy też niespodziewanym momencie z kolei zwiększą pikanterię i napięcie pomiędzy Wami dwojga. Poczujesz, że znowu zdobywasz partnerkę… i nawzajem!
  5. Wystrzegaj się banałów – samo „dobrze wyglądasz” to trochę za mało. Pochwal indywidualną cechę partnerki, zamiast mówić jej to, co mógłbyś powiedzieć w zasadzie każdej innej kobiecie.

  Męskość i czułość – pamiętaj, że to idzie w parze!

  Prawdziwy mężczyzna to nie maczo bez uczuć. Każdy z nas skrywa w sobie wrażliwość: nic nie stoi na przeszkodzie, by pokazać właśnie tę część osobowości, prawiąc komplementy. Jeśli otworzysz serce przed ukochaną, ta poczuje się przy Tobie pewniej i być może sama wyjawi Ci coś, co nigdy wcześniej nie padło z jej ust.

  Pamiętaj też o tym, by unikać komplementów wyrwanych ze słabych komedii czy sitcomów. Te przypominają bardzo chamski podryw: Ty powinieneś pozostać męski i opiekuńczy.

  Jeśli z kolei brakuje Ci pomysłów na spersonalizowanie komplementów, poznaj lepiej swoją dziewczynę. Zaproś ją na randkę inną, niż zawsze: spotkanie na nowym gruncie pomoże Ci odkryć zupełnie nowe cechy wybranki. Postaraj się – a będziesz mógł liczyć na wzajemność!

 • Ładowanie...
Przewijaj obrazki palcem w lewo

Dlaczego Kobiety zdradzają?

Współczesne wartości różnią się od tych, które towarzyszyły ludzkości na przestrzeni ostatnich wieków. Można powiązać to m.in. z zatraceniem wartości ...
Czytaj Dalej »

Jak odzyskać dziewczynę? Jak wrócić do byłej?

Doceniłeś dopiero po stracie? No cóż – nie Ty jedyny. Teraz zapewne, tak samo, jak większość mężczyzn na Twoim miejscu, ...
Czytaj Dalej »

Jak znaleźć dziewczynę? Poradnik

Pragnienie, żeby znaleźć wybrankę – na nim najczęściej się kończy. Znacznie trudniej przejść do czynów i odpowiedniej komunikacji, a już ...
Czytaj Dalej »

Jak napisać dobry opis na Tindera?

Zdjęcie przyciąga, ale to opis zatrzymuje wzrok – właśnie tak opisać można Tinderową rzeczywistość, szczególnie w przypadku osób, które nie ...
Czytaj Dalej »