Jak pozbyć się podwójnego podbródka? To wcale nie jest takie trudne.

 • Ładowanie...
 • Chyba każda kobieta pragnie mieć piękną, szczupłą twarz o idealnych rysach. Niestety niektóre z nas dostały dwa podbródki. A jak wiemy niekiedy lepiej jest mieć mniej niż więcej. Wbrew pozorom szczupli ludzie również borykają się z tym problemem.


  Podwójny podbródek jest naszym mankamentem najczęściej spowodowanym przez nadwagę, geny, bądź też wiek. Niekiedy wydaje nam się, że zostanie z nami do końca życia. Jednak nie musisz się tego obawiać. Wystarczy, że swojej urodzie poświęcisz trochę więcej czasu, a uwolnisz się od niego.


  W kilku punktach przedstawiam jak pozbyć się niechciane go podbródka.

  po pierwsze: regularnie kontroluj swoją masę ciała. Czasami wystarczy tylko zgubić kilka zbędnych kilogramów, a wraz z nimi pożegnamy nasz kompleks.
  Jednak, jeśli twoja waga jest w normie, a mimo to nasz dwa podbródki, odchudzanie nie pomoże. Poszukaj wtedy innego winnego za twój drugi podbródek.

  po drugie: rozpoznaj przyczynę. To może być przydatne podczas próby redukcji niechcianego podbródka. Zaobserwuj, czy twoja mama, babcia, ciocia ma lub miała kiedyś ten problem. Być może jest to cecha dziedziczna i nie miałaś wpływu na powstanie podwójnego podbródka. Inną przyczyną może być nadwaga. Jak wcześniej pisałam warto kontrolować swoją masę ciała.

  po trzecie: śpij na płasko. Okazuje się, że sen ze zbyt wysoko uniesioną głową może sprzyjać powstawaniu drugiego podbródka. Dobrze jeśli zmienisz wielką poduszkę na cienki jasiek.

  po czwarte: twoja codzienna postawa ma znaczenie. Idź przez świat z uniesioną wysoko głową. Nie ma sensu chować jej w ramionach. Pilnuj, aby łopatki były ściągnięte, brzuch wciągnięty, a głowa wyglądała tak jakbyś na jej czubku niosła książkę.

  po piąte : wykonuj ćwiczenia mięśni szyi oraz dolnych części twarzy.
  Oto niektóre z nich:
  – najpopularniejszym ćwiczeniem twarzy jest wymawianie samogłosek w kolejności: ” a, e, i, o, u”. Oczywiście jeśli ci wygodniej możesz zmienić tą kolejność, ale ten ciąg jest bardzo łatwy do zapamiętania.
  – jak najwyżej wyciągaj swoją szyję. Tak jakbyś chciała żyrafie buziaka.
  – innym również skutecznym ćwiczeniem jest próba dotknięcia językiem nosa. Rób to tak dokładnie na ile pozwala ci twoje ciało.
  – obracaj głowę w prawo, lewo, górę i w dół.
  – wysuwaj dolną

  po szóste: pomocny może okazać się samodzielny masaż.
  Regularnie masuj szyję. Dzięki temu ujędrnisz skórę i poprawisz ukrwienie. Aby zwiększyć efekty do masażu stosuj specjalny krem.
  Może to być taki, który zawiera witaminę A i E, bądź kolegen.

  po siódme: raz w tygodniu wykonuj solidny peeling. Zregeneruje on skórę.

  po ósme: dobrze dobrany makijaż. Jeśli zależy ci na niemal natychmiastowym efekcie skorzystaj z technik makijażowych. Na początku niezbędna będzie ci zawodowa kosmetyczka, jednak z czasem nauczysz się sama wykonywać taki, maskujący makijaż.

  po dziewiąte: wybierz się do fryzjera. Można dobrać specjalną fryzurę, która odciągnie uwagę od niechcianego podwójnego podbródka.

  – po dziesiąte: okład z siemienia lnianego. W przygotowanym naparze z siemienia lnianego zamocz ściereczkę a następnie połóż go na szyi. Pozostaw go tak na 20-30 minut. Taki zabieg wykonuj raz w tygodniu.

  – po jedenaste: medycyna estetyczna. Jeśli domowe metody nie przynoszą skutku skorzystaj z zabiegu w klinice. Doświadczeni eksperci z pewnością pomogą dobrać ci odpowiedni dla ciebie zabieg. W ofercie znajdziesz kilka propozycji pomagających na twoje zmartwienie.

  Jak widzisz na podwójny podbródek wcale nie jesteś skazana. Wystarczy odrobina pracy, a zapomnisz o nim na zawsze. Nawet jeśli odziedziczyłaś go w genach jesteś w stanie go się pozbyć. Pamiętaj, że w dzisiejszych czasach medycyna estetyczna jest na na prawdę wysokim poziomie i nic nie jest jej już straszne.


 • Ładowanie...
Przewijaj obrazki palcem w lewo

Dlaczego Kobiety zdradzają?

Współczesne wartości różnią się od tych, które towarzyszyły ludzkości na przestrzeni ostatnich wieków. Można powiązać to m.in. z zatraceniem wartości ...
Czytaj Dalej »

Jak odzyskać dziewczynę? Jak wrócić do byłej?

Doceniłeś dopiero po stracie? No cóż – nie Ty jedyny. Teraz zapewne, tak samo, jak większość mężczyzn na Twoim miejscu, ...
Czytaj Dalej »

Jak znaleźć dziewczynę? Poradnik

Pragnienie, żeby znaleźć wybrankę – na nim najczęściej się kończy. Znacznie trudniej przejść do czynów i odpowiedniej komunikacji, a już ...
Czytaj Dalej »

Jak napisać dobry opis na Tindera?

Zdjęcie przyciąga, ale to opis zatrzymuje wzrok – właśnie tak opisać można Tinderową rzeczywistość, szczególnie w przypadku osób, które nie ...
Czytaj Dalej »