Jak odzyskać dziewczynę? Jak wrócić do byłej?

 • Ładowanie...
 • Doceniłeś dopiero po stracie? No cóż – nie Ty jedyny. Teraz zapewne, tak samo, jak większość mężczyzn na Twoim miejscu, starasz się robić wszystko, by odzyskać wybrankę. Czy w ogóle ma to sens? Jak odzyskać dziewczynę, a jak tego nie robić?

  „Jak odzyskać dziewczynę”… a może: „czy odzyskać dziewczynę”?

  Powiemy Ci coś w sekrecie. Jeśli chcesz wrócić do byłej dziewczyny, z dużym prawdopodobieństwem wcale nie myślisz racjonalnie.

  Dlaczego tak jest? Wyobraź sobie, że zniszczyłeś buty, które lubisz. Żal Ci ich i chcesz je odkupić – zamiast zastanowić się, czy nie lepiej rozejrzeć się za modelem, którego nie znasz.

  Albo, że nie zostałeś zaproszony na imprezę, na którą niby wcale nie chciałeś iść. Dopóki byłeś niemalże przekonany o tym, że będziesz na liście gości, twierdziłeś: „wolę obejrzeć serial”.

  Jeszcze jeden przykład! Może zawsze zazdrościłeś koledze ze szkoły iPhone, ale w dorosłym życiu okazało się, że wolisz budżetowego Samsunga, pomimo, że stać Cię na emblemat jabłka?

  Z zerwaniem jest bardzo podobnie. Mimowolnie tęsknisz za tym, czego nie masz, a ludzie – jak to ludzie – zawsze chcą mieć to, co jest poza ich zasięgiem. Dlatego, zanim rozpoczniesz poszukiwanie sposobu na odzyskanie byłej… zastanów się, czy w ogóle chcesz ją odzyskać, czy Twój mózg Cię oszukuje.

  Jeśli nie jesteś tego pewien albo sam przed sobą przyznajesz, że cały ten związek działał Ci na nerwy, lepiej odpuść.

  Jeśli analizujesz najbardziej racjonalnie, jak tylko się da i za każdym razem okazuje się, że chcesz powrotu do ex – działaj.

  Jak wrócić do ex? Nie popełniaj tego błędu!

  Złamane serce sprzyja przetwarzaniu tysiąca myśli na sekundę. Taki sam „motorek” odpala Ci się w działaniu. Raz przepraszasz, raz mówisz, że to już ostatnia wiadomość. Wspominasz wspólne chwile, w międzyczasie szykując koszyk z rzeczami „do zwrotu”.

  Opamiętaj się. Po pierwsze: bądź mężczyzną i nie daj się emocjom. Jeśli mimo wszystko jesteś pod ich wpływem – nie pisz. To trochę tak, jakbyś wsiadał za kierownicę pijany.

  Jeśli poddasz się emocjom, wyjdziesz na desperata i zaczniesz zasypywać byłą ukochaną prezentami, sms-ami i listami. Zaczniesz dzwonić. Wypytywać o nią znajomych (jeśli myślisz, że ona się o tym nie dowie: jesteś w błędzie). To przyniesie więcej szkody niż pożytku.

  Przestań, dopóki jest nadzieja. Z każdym nowym sms-em tylko bardziej się pogrążysz. Nie rób nic więcej, tylko dowiedz się, czemu kobieta Cię opuściła. Już do tego przechodzimy!

  Dlaczego w ogóle kobiety opuszczają? Czemu dziewczyna odeszła do innego?

  Na początku związku zapewne byłeś męski, stanowczy. Otwarty na tyle, by nie pozwalać sobie na za dużo: kobieta ani nie stawała Ci na głowie, ani nie traktowała jak całkowicie niedostępnego. Miałeś pasje, starałeś się uczyć. Wyciągać wnioski. 

  Potem coś się zmieniło. Może pokochałeś tak bardzo, że zmieniłeś się w potulnego misia? Kobieta z pewnością sprawdzała, na ile może sobie pozwolić, a Ty za każdym razem ulegałeś. Tak przesunąłeś swoje granice. Z pewnego siebie i stanowczego, stałeś się typem kochanego mamisynka – a przecież dziewczyna to nie mama.

  Chciałeś dobrze. Chciałeś być otwarty, pokazać bardziej ludzkie oblicze. Ale poszedłeś o kilka kroków za daleko. Przestałeś być atrakcyjny. Kobieta uznała, że nie ma sensu Cię już zdobywać – i odeszła.

  Albo w poszukiwaniu kogoś lepszego od obecnego Ciebie… albo od razu w czyjeś objęcia.

  Jak zatem wrócić do byłej partnerki? Spróbuj tej metody!

  Wiesz już, że spamowanie sms-ami nic nie da, a Ty zmieniłeś się na tyle, że nie jesteś obecnie w żadnym stopniu atrakcyjny. Nie dość, że stałeś się misiem, to jeszcze zgrywasz ofiarę – to najgorsze możliwe połączenie.

  Jedyne, co możesz zrobić, to się zmienić. Przestać rozpaczać i użalać się nad sobą. Wejść w swoje dawne oblicze. Nie rób tego jednak dla dziewczyny, tylko sam dla siebie. Dopóki będziesz wprowadzać zmiany z myślą o niej, nie przyniesie to skutku. Wytworzysz tylko fałszywy obraz. Ścianę z kartonu.

  Musisz zmienić się naprawdę i ze szczerej chęci. Jeśli nie zadziała to na byłą – zadziała na kogoś innego.

  Co to znaczy się zmienić? Stań się ponownie mężczyzną. Nie stawiaj kobiety na pierwszym miejscu, podczas gdy życie jest tak wielowymiarowe. Odzyskaj kontrolę nad swoim życiem, wyglądem, karierą. Pójdź poćwiczyć, zmień fryzurę, wymień tę część garderoby, o której mówisz: „może jeszcze się przyda”. Wyjdź do ludzi i rozerwij się. Postaw się szefowi, na którego od dwóch lat narzekasz.

  I przestań potrzebować dziewczyny. Tak, nie przesłyszałeś się!

  Ponownie atrakcyjny – czyli gra na nowych zasadach

  Kiedy czujesz, że nie potrzebujesz już swojej byłej dziewczyny, jesteś w punkcie wyjścia. Atrakcyjny, zadbany, wesoły, z dobrymi perspektywami na przyszłość. W tym momencie przyciągniesz do siebie kobietę, przy której nie popełnisz już takich samych błędów. Nie zmienisz się w przytulankę, nie stracisz pewności siebie, nie porzucisz pasji, nie ulegniesz szefowi.

  Jeśli w tym momencie nie porzucisz swoich planów i wciąż będziesz chciał powrotu do ex – gratulacje, uczucie musi być prawdziwe i mocne. Zacznij jednak grać na nowych zasadach. Nie proś, nie proponuj. Pokaż się „przypadkiem” byłej… i czekaj, aż sama zauważy szereg zmian, które wprowadziłeś. Wtedy z dużym prawdopodobieństwem role się odwrócą i to ona zacznie Cię zdobywać.

 • Ładowanie...
Przewijaj obrazki palcem w lewo

Dlaczego Kobiety zdradzają?

Współczesne wartości różnią się od tych, które towarzyszyły ludzkości na przestrzeni ostatnich wieków. Można powiązać to m.in. z zatraceniem wartości ...
Czytaj Dalej »

Jak odzyskać dziewczynę? Jak wrócić do byłej?

Doceniłeś dopiero po stracie? No cóż – nie Ty jedyny. Teraz zapewne, tak samo, jak większość mężczyzn na Twoim miejscu, ...
Czytaj Dalej »

Jak znaleźć dziewczynę? Poradnik

Pragnienie, żeby znaleźć wybrankę – na nim najczęściej się kończy. Znacznie trudniej przejść do czynów i odpowiedniej komunikacji, a już ...
Czytaj Dalej »

Jak napisać dobry opis na Tindera?

Zdjęcie przyciąga, ale to opis zatrzymuje wzrok – właśnie tak opisać można Tinderową rzeczywistość, szczególnie w przypadku osób, które nie ...
Czytaj Dalej »