Jak napisać dobry opis na Tindera?

 • Ładowanie...
 • Zdjęcie przyciąga, ale to opis zatrzymuje wzrok – właśnie tak opisać można Tinderową rzeczywistość, szczególnie w przypadku osób, które nie przypominają modeli fitness. Potwierdzają to nawet badania: osoby z opisem przyciągają czterokrotnie więcej osób. Jednak co właściwie warto zawrzeć w tekście, by zainteresować kobietę? Przyjrzyjmy się temu!

  Opis czy wygląd – co jest ważniejsze?

  Jeśli liczysz  na to, że odpowiedni opis odmieni Twoje losy i nagle będziesz mógł przebierać w potencjalnych kandydatkach na randkę – niestety nie do końca tak jest. 

  Dobry opis stanowi uzupełnienie zdjęcia. Przyciąga kobiety, które po zobaczeniu idealnego zdjęcia myślą: „to pewnie nie moja liga”, „zapewne jest kolejnym przystojnym bucem”, „seksowny i nic poza tym”. Opis pokazuje Cię z ludzkiej strony, intryguje, wzbudza zainteresowanie Tobą, a nie tylko Twoim ciałem. Świadczy o Twoim seksapilu. Nie zastąpi jednak siłowni, diety i ogólnego zadbania.

  Wyjątki od reguły istnieją, ale umówmy się: opis zastępuje atrakcyjną aparycję tylko w przypadku, gdzie obie strony stawiają – na dobry początek znajomości – na humor. W kobiecie, którą zachęciłeś jednak tylko świetnym żartem i niczym więcej, nieprędko zejdziesz jednak na ścieżkę intymności i pożądania.

  Omijając ten wyjątek – koniecznie najpierw musisz więc zadbać o swój wygląd. Ubierać się schludnie, pielęgnować lub golić zarost, dobrze układać fryzurę, ćwiczyć i odpowiednio się odżywiać. Wystarczy, że będziesz najlepszą wersją siebie: nikt nie każe Ci przypominać znanego aktora. Wyglądem „typowego informatyka” przyciągniesz tylko kobiety z bardzo określonym, podchodzącym wręcz pod fetysz archetypem idealnego mężczyzny.

  Co wpisać w opisie faceta? Bądź maczo!

  „Miły, czuły, opiekuńczy”. Choć mężczyzna może wyróżniać się takimi cechami, nie powinny być dominujące (tak jak u kobiet). Opis zawierający takie epitety podkreśla najmocniej kobiecą część osobowości i zdecydowanie wskazuje na to, że facet jest ciepłą kluchą.

  Co to oznacza? Powinieneś jak najprędzej wypielęgnować to, co w Tobie najbardziej męski. Zadbać o to, byś był przede wszystkim mężczyzną, a w opiekuńczego romantyka – zmieniał się dopiero wtedy, gdy sytuacja tego wymaga.

  To nie wszystko. Pójdź krok dalej i z pewnego siebie gentlemana stań się niegrzecznym chłopcem. Zamiłowanie kobiet do typu „maczo” potwierdzają nawet badania. Mężczyźni, którzy określili w opisach, że nie są zainteresowani stałymi relacjami, przyciągali nawet kobiety o zupełnie odwrotnych przekonaniach. 

  Dlaczego tak jest? Po pierwsze: kobiety lubią stawiać sobie wyzwania w imię pożądania. Zainteresowana „maczo” dziewczyna będzie zatem dążyć do tego, by stała się jedną z wielu: tą, przy której facet na jedną noc zapragnie stabilizacji.

  Tu pojawiają się dwie ścieżki. Jeśli szukasz przelotnych romansów, opisem w stylu „maczo” przyciągniesz zarówno kobiety takie, jak Ty, jak i panie marzące o trójce dzieci i domu. To oznacza więcej randek: i więcej emocji.

  Jeśli jednak tak naprawdę sam pragniesz stabilizacji – też bingo! Przyciągniesz do siebie kobiety, które chcą stać się „wyjątkiem od reguły” w życiu bad boy’a. To zapewni Ci poczucie, że masz przy sobie kogoś, kto chce Cię zdobywać, a nie tylko kobietę, którą trzeba się trwale opiekować…

  …co musiałbyś robić ciągle zobowiązany opisem: „miły, czuły, opiekuńczy”.

  Cytaty w opisie: hot or not?

  Jeśli nie jesteś nowym użytkownikiem Tindera, zapewne zauważyłeś zamiłowanie tłumu do cytatów, które na pozór mają brzmieć mądrze, ale w rzeczywistości są największymi banałami świata. Ty powinieneś wystrzegać się ich u siebie… jak i sam unikać wyznawczyń słów pokroju: „nie byłabym sobą, gdybym była inna”.

  Co zatem pisać? Postaw na swoją wyobraźnię. Nie musisz być poetą (to nawet niewskazane), nie musisz być mistrzem marketingu czy komikiem. Utwórz prosty, konkretny opis z ciekawą puentą, np.: „Szukam dobrej zabawy. Na co dzień wykorzystuje nakłady energii na siłce – jak mogę zużyć je z Tobą?”

  Nie bądź pasywno-agresywny

  Pewnie kojarzysz kobiety, które w opisach wyklinają śmiałków, którzy odmówili spotkania ze względu na dziecko. Albo te, które wymagają, by samce poniżej 180 cm wzrostu nawet nie nazywali się mężczyznami.

  To słabe. Wręcz typowe dla mało interesujących kobiet. Nie chcesz zniżać się do ich poziomu – więc nie odnoś się do powyższych uwag w swoim opisie. Nawet nie próbuj obracać sytuacji w żart i pisać, że sam wymagasz konkretnej wagi czy wzrostu. Wtedy sam wyjdziesz na buca i faceta, który ma problem z pasywną agresją.

  Czy humor wchodzi w grę?

  Gdzieś na początku padło stwierdzenie, że humor przyciąga te kobiety, które nie są zainteresowane Twoim wyglądem. To prawda, poczucie humoru działa jak ostatnia deska ratunku – i nie zwiastuje iskier namiętności. Jeśli jednak nie jesteś nieatrakcyjny, bo Twój wygląd zdecydowanie przyciąga, dystansem możesz zaskarbić sobie wiele. Oj wiele!

  Jaki zabawny opis możesz wstawić? Z pewnością nie taki, w którym naśmiewasz się z tego, co w Tobie nieidealne: to pasuje do „typowych informatyków”, z którymi raczej nie chcesz być kojarzony. Jeśli stawiasz na humor bądź ciągle maczo. Podkreślaj w żartach to, co w tobie najlepsze.

  …Np. posługując się zabawnymi „nagłówkami” z gazet:

  • Gdyby ten gość był młody wtedy, co ja, zagrałby w Titanicu – Leonardo DiCaprio
  • Jest tak gorący, że wywołał pożar – Straż Pożarna w Otwocku
  • Co na siłowni, to w łóżku – Men’s Health

  Do tego śmiało możesz dodać trochę emotikon. Nie bój się ich: wystarczy zastąpić jedną jakieś słowo o tym samym znaczeniu.

  Clickbait to nie tylko zadanie marketingowców!

  Clickbaity służą przyciągnięciu uwagi i skłonieniu do zagłębienia się w treść. Sam pewnie złapałeś się nie raz na tym, że nacisnąłeś na krzykliwy nagłówek, który nie miał nic wspólnego z realną zawartością artykułu. Możesz wykorzystać tę taktykę sam. Również na Tinderze!

  Jeśli napiszesz w pierwszym zdaniu, że jesteś zmęczony żoną i chcesz poczuć się z kimś innym tak, jak w Waszą noc poślubną – kobiety pomyślą: „co za świnia!”.

  …I zamiast przejść do kolejnego kandydata, wejdą na Twój profil. Żeby popastwić się nad Tobą psychicznie, a jakże!

  Wtedy zobaczą drugą, ukrytą część opisu. Taką, w której napiszesz: „czyli Cię zainteresowałem! Nie mam żony, a zamiast nocy poślubnej, interesuje mnie taka spędzona w hotelu przy lampce wina. Co z tego wyniknie? Nic nie zakładam – chyba że swój kombinezon na narty! ;-)”

  Bingo. Zwrócenie uwagi, humor, męskość, trochę prywaty, a nawet emotikony. Wszystkie rady w jednym! Z takim opisem z pewnością odnotujesz lepsze wyniki!

 • Ładowanie...
Przewijaj obrazki palcem w lewo

Dlaczego Kobiety zdradzają?

Współczesne wartości różnią się od tych, które towarzyszyły ludzkości na przestrzeni ostatnich wieków. Można powiązać to m.in. z zatraceniem wartości ...
Czytaj Dalej »

Jak odzyskać dziewczynę? Jak wrócić do byłej?

Doceniłeś dopiero po stracie? No cóż – nie Ty jedyny. Teraz zapewne, tak samo, jak większość mężczyzn na Twoim miejscu, ...
Czytaj Dalej »

Jak znaleźć dziewczynę? Poradnik

Pragnienie, żeby znaleźć wybrankę – na nim najczęściej się kończy. Znacznie trudniej przejść do czynów i odpowiedniej komunikacji, a już ...
Czytaj Dalej »

Jak napisać dobry opis na Tindera?

Zdjęcie przyciąga, ale to opis zatrzymuje wzrok – właśnie tak opisać można Tinderową rzeczywistość, szczególnie w przypadku osób, które nie ...
Czytaj Dalej »