Dlaczego Kobiety zdradzają?

 • Ładowanie...
 • Współczesne wartości różnią się od tych, które towarzyszyły ludzkości na przestrzeni ostatnich wieków. Można powiązać to m.in. z zatraceniem wartości chrześcijańskich przez społeczeństwo, jak i przez samych kapłanów, którzy wożą się najdroższymi samochodami – ale nie o religii dziś mowa.

  Kiedy tylko potrzeba zyskiwania władzy, pieniądza i wyższości zaczęła wygrywać z dobrem i moralnością, ludzie chętniej zaczęli szukać osobistej przyjemności. Igrać z uczuciami innych osób. Dążyć do zaspokojenia swoich potrzeb.

  Jednak czy można winić kobietę za to, że pragnęła zaspokojenia (nie chodzi tylko o aspekt płciowy)? Niekoniecznie. Takie pragnienie oznaczać może, że po prostu coś było nie tak. Że z czegoś taka, a nie inna potrzeba wniknęła.

  Kobiety czują się zaspokojone, dopóki są zdobywane i same mogą zdobywać. Dopóki są w centrum uwagi, ale nie na tyle, by stały na piedestale. Dopóki czują nutkę adrenaliny.

  Kiedy tego brakuje, rodzi się uczucie samotności w związku. Jeśli nie poświęcasz kobiecie czasu, traktujesz ją jak pomoc domową i nie zabiegasz o jej względy tak, jak na początku – nic dziwnego, że nie czuje się psychicznie zaspokojona. To samo tyczy się przesadzania w drugą stronę: jeśli cały czas adorujesz, obsypujesz komplementami i spełniasz każdą prośbę, zaczyna brakować namiętności. Partnerkę nie zaspakaja nadmiar. Potrzebuje działań „w punkt”.

  Kiedy taki stan występuje – kobieta zaczyna żądać zaspokojenia potrzeb przez inną osobę. Lepszą niż Ty.

  Ktoś lepszy niż Ty – czyli do kogo odchodzą kobiety

  Być może znasz mężczyznę, z którym kobieta wykonała „skok w bok” i uważasz, że jest totalnym nieudacznikiem. Wcale nie musisz się mylić. 

  Kobietę mógł zauroczyć nawet pozorowaniem cech, których zabrakło u Ciebie. Nawet totalny drań udający gentlemana przyciągnie kobietę, której brakuje czułości. Bad boy, który w rzeczywistości jest potulnym barankiem, też zainteresuje dziewczynę, której chłopak nie widzi świata poza związkiem. Liczy się nie to, jak jest naprawdę: to wyjdzie dopiero po czasie. Pogódź się z tym, że kobieta poszukuje cech, których w Tobie zabrakło. Bez względu na to, czy są prawdziwe, czy udawane.

  Nie trać więc czasu na zastanawianie się, czy Mirek albo Krzysiek to drań, poeta, czy facet z krwi i kości. Przyjmij do wiadomości, że w pewnym momencie stał się lepszy od Ciebie – albo upozorował lepszego od Ciebie.

  Kobieta odeszła od Ciebie, bo nie jesteś już sobą

  Udawałeś na początku kogoś, kim nie jesteś, by przekonać do siebie dziewczynę? Błąd. Jeśli kobieta uznała udawanego Ciebie za Twój najlepszy obraz (z całą pewnością tak było), po rozpoczęciu rutynowego życia u Twojego boku, zaczęła tęsknić za kimś, kim… wcale nie byłeś.

  A może rzeczywiście byłeś chodzącym ideałem dla swojej kobiety, ale po czasie zacząłeś narzekać na cały świat, a może stałeś się „pieskiem”? Też nie powinieneś czuć się zdziwiony: tracąc wartość i atrakcyjność w oczach wybranki, zmusiłeś ją poniekąd do poszukiwania lepszego życia. Życia u boku mężczyzny, którym byłeś Ty na początku… albo takiego jeszcze lepszego.

  Musisz zrozumieć, że:

  • udawanie kogoś, kim nie jesteś to błąd,
  • rozmienianie się na drobne prowadzi do stania się „pieskiem”,
  • tracenie swojej tożsamości w imię wspólnego dobra prowadzi do rozpadu związku. Czy to z winy jej, czy z Twojej, czy z Waszej wspólnej.

  Więc jak to w końcu jest? Czy można usprawiedliwiać zdradę?

  Zdrada jest zła. Nie chodzi o moralność związaną z żadną religią czy stylem życia – ale o najzwyklejsze… instynkty. Nie da się budować relacji opartej na braku pożądania. Jeśli kobieta zdradziła, pożądania zabrakło. Związku zapewne już z tego albo nie będzie wcale, albo będzie najzwyczajniej byle jaki.

  Właśnie dlatego Wasz związek prawdopodobnie już nie wyjdzie, nawet jeśli kobieta zakończy relację z kochankiem. Nie chodzi o to, czy przepracujecie temat zdrady. Czy wystąpi element wybaczenia. Czy zapragniecie zmian. W Waszym związku po prostu „instynkty” już nie będą takie same. Zdarza się to w bardzo niewielkiej ilości przypadków.

  Zdrady uniknąć możesz za to w przyszłości. Bądź sobą – i utrzymuj jakość swojego życia na takim samym poziomie. Nie trać osobowości, nie stawaj się ani służącym, ani księciem na tronie. Dbaj o swoje hobby, rozwój, karierę, utrzymuj relacje towarzyskie. To uczyni Cię atrakcyjnym – a po co zdradzać kogoś, do kogo czuje się szalony pociąg!

 • Ładowanie...
Przewijaj obrazki palcem w lewo

Dlaczego Kobiety zdradzają?

Współczesne wartości różnią się od tych, które towarzyszyły ludzkości na przestrzeni ostatnich wieków. Można powiązać to m.in. z zatraceniem wartości ...
Czytaj Dalej »

Jak odzyskać dziewczynę? Jak wrócić do byłej?

Doceniłeś dopiero po stracie? No cóż – nie Ty jedyny. Teraz zapewne, tak samo, jak większość mężczyzn na Twoim miejscu, ...
Czytaj Dalej »

Jak znaleźć dziewczynę? Poradnik

Pragnienie, żeby znaleźć wybrankę – na nim najczęściej się kończy. Znacznie trudniej przejść do czynów i odpowiedniej komunikacji, a już ...
Czytaj Dalej »

Jak napisać dobry opis na Tindera?

Zdjęcie przyciąga, ale to opis zatrzymuje wzrok – właśnie tak opisać można Tinderową rzeczywistość, szczególnie w przypadku osób, które nie ...
Czytaj Dalej »