8 poważnych błędów, które popełniasz w czasie suszeniu włosów.

 • Ładowanie...
 • Przeczytaj, jak robić to prawidłowo.

  Sporo osób myśli, że suszenie włosów to banalna sprawa. Trzeba włączyć suszarkę, ciepłe powietrze skierować w stronę włosów i gotowe. I tak ,można tak suszyć włosy, ale jeżeli pragniesz nadać im objętość i dbać o ich kondycję, to trzeba się bardziej postarać. Inaczej możesz zrobić krzywdę swoim włosom.

  Pewnie zauważyłaś że fryzura zrobiona w profesjonalnym salonie fryzjerskim, wygląda o wiele inaczej niż robiona w domu. Różnią się kosmetyki, sprzęt oraz technika. Oto kilka najczęstszych błędów, podczas suszenia włosów.

  Niestety większość osób je popełnia.

  Błędy w czasie suszenia włosów

  1. Zaczynasz suszyć włosy od tyłu

  W taki sposób zapewne nie zdobędziesz wyczekiwanego kształtu fryzury. Gdy zakończysz suszenie tyłu głowy, przednie włosy będą najprawdopodobniej już suche i mało podatne na działanie szczotki. Rozwiązaniem jest odwrócenie kolejności, a na pewno zobaczysz różnicę.

  2. Masz nieodpowiednią szczotkę

  Nie jest obojętne jakiej szczotki używasz. Eksperci radzą, żeby używać ceramicznej szczotki. Nadaje lepszą objętość, sprawi ze Twoje włosy będą pełne blasku, gładkie i nie będą się puszyć.

  3. Nie używasz kosmetyków ochronnych

  Powinniśmy używać je podczas prostowania włosów, ale w trakcie suszenia tez. Suszarka także wytwarza wysoką temperaturę. Dlatego też przed suszeniem warto użyć jakiegoś kosmetyka termoochronnego.

  4. Nie używasz koncentratora

  Trochę dziwna nazwa? Spokojnie to ta plastikowa nakładka, która ma zwężoną końcówkę. Powoduje ona, że gorące powietrze koncentruje się w jednym miejscu, a nie rozgrzewa bezsensu wszystkie włosy. Rzecz ta bardzo ułatwia pracę.

  5. Za szybko sięgasz po szczotkę

  Dopiero co umyte, bardzo mokre włosy są podatne na zniszczenia i wypadanie. Eksperci polecają trochę inną kolejność wykonywania czynności. Na początek włącz suszarkę na średnie obroty i dopiero później sięgnij po narzędzia do stylizacji, w tym po szczotkę. Rezultaty będą podobne, ale dodatkowo fryzura nie straci na objętości.

  6. Nie nadajesz włosom objętości

  Tapirowanie na sucho jest niezdrowe dla włosów, a w dodatku bardzo czasochłonne. Najlepszy i najzdrowszy dla włosów efekt osiągniesz jeśli będziesz je suszyła od nasady. Jeżeli jest to dla Ciebie trudne, możesz pochylić głowę. W takiej pozycji osiągniesz jeszcze bardziej efektowne rezultaty.

  7. Posiadasz najtańszą suszarkę

  Oszczędność nie zawsze popłaca, tym bardziej na urządzeniu dla Twoich włosów. Dlatego też warto kupić droższy sprzęt, który będzie nie tylko suszył, ale w dodatku będzie chronił Twoje włosy. Te najtańsze suszarki, mają tendencje do szybkiego nagrzewania się i mogą się przegrzać, a to nie skutkuje niczym dobrym.

  8. Za długo masz ręcznik na głowie

  Nie jest to dobre dla naszych włosów, a dodatkowo utrudnia późniejszą stylizację. Profesjonaliści polecają użycie ręcznika z mikrofibry, który szybciej pozbędzie się nadmiernej ilości wody. Ostrzegają także przed klasycznym turbanem.

 • Ładowanie...
Przewijaj obrazki palcem w lewo

Dlaczego Kobiety zdradzają?

Współczesne wartości różnią się od tych, które towarzyszyły ludzkości na przestrzeni ostatnich wieków. Można powiązać to m.in. z zatraceniem wartości ...
Czytaj Dalej »

Jak odzyskać dziewczynę? Jak wrócić do byłej?

Doceniłeś dopiero po stracie? No cóż – nie Ty jedyny. Teraz zapewne, tak samo, jak większość mężczyzn na Twoim miejscu, ...
Czytaj Dalej »

Jak znaleźć dziewczynę? Poradnik

Pragnienie, żeby znaleźć wybrankę – na nim najczęściej się kończy. Znacznie trudniej przejść do czynów i odpowiedniej komunikacji, a już ...
Czytaj Dalej »

Jak napisać dobry opis na Tindera?

Zdjęcie przyciąga, ale to opis zatrzymuje wzrok – właśnie tak opisać można Tinderową rzeczywistość, szczególnie w przypadku osób, które nie ...
Czytaj Dalej »