5 okropnych nawyków, które niestety robi większość z nas. Czego nie należy robić przed snem.

 • Ładowanie...
 • Piękna, gładka cera, która wygląda świeżo i młodo jest marzeniem wielu z nas. To zupełnie naturalna rzecz, że chcemy wciąż stawać się coraz piękniejsze. Jednak nie każda z nas, zdaje sobie sprawę z błędów, które codziennie popełniamy. Wiele naszych czynności przed snem niestety niekorzystnie wpływa na młody wygląd naszej cery. Czy zastanawiałaś się kiedyś nad czynnościami, które wykonujesz każdego wieczoru? To przez nie może cierpieć w tak dramatycznym stopniu twoja skóra. To może Cię zaskoczyć, ale błędy nie zawsze dotyczą kwestii pielęgnacji. Zdarza się, że winne za nasze wypryski i inne niekorzystne dla nas zmiany skórne są czynności, których nigdy dotąd nie połączylibyśmy że zmianami skórnymi, które nas dotykają.
  Jeśli chcesz długo cieszyć się młodym wyglądem skóry, natychmiast upewnij się, że te codzienne błędy ciebie nie dotyczą. Poniższy artykuł przedstawia najczęściej popełniane przez nas wieczorne błędy.

  Oto 5 najbardziej uciążliwych nawyków, przez które nasza cera nie wygląda najlepiej.

  Korzystanie z telefonu tuż przed zaśnięciem w łóżku.

  Czy nie raz przed zaśnięciem jeszcze raz dokładnie sprawdzałaś, czy nic nowego nie pojawiło się w mediach społecznościowych, bądź w skrzynce mailowej? Taki układ wydarzeń przed snem wydaje ci się taki znajomy? Otóż tego nawyku powinnaś jak najszybciej się pozbyć. To nie jest żadna nowość, że światło, które emituje smartfon nie jest wskazane dla naszego zdrowia. Jednak nie wiele z nas zdaje sobie z tego sprawę, jak bardzo źle wpływa na wygląd naszej cery. Zacznijmy od tego, że korzystając z telefonu komórkowego przed zaśnięciem nasz sen jest o wiele gorszej jakości niż wtedy, kiedy wykluczamy sprawdzanie mediów społecznościowych w łóżku. Oczywiście nie trzeba nikomu tłumaczyć, że nasza twarz wiele odzwierciedla. Pokazuje każdą niedospaną noc. Powinnyśmy wiedzieć ile snu potrzebuje nasz organizm i dostarczać mu tą dawkę.
  Jednak zaburzenia snu nie są jedynym negatywnym skutkiem, który odbija się na naszym wyglądzie. Światło niebieskie powoduje również uwalnianie się wolnych rodników. Wolne rodników jak się okazuje natomiast powodują szybkie starzenie się skóry. A co za tym idzie skóra traci swoją jędrność i promienność.
  Raczej żadna z nas w młodym wieku nie chce wyglądać jak babcia, dlatego mam nadzieję, że to odpowiednia zachęta dla wszystkich, aby przerwać korzystanie z telefonów komórkowych o późnych godzinach wieczornych.

  Słabe oczyszczenie twarzy.

  Czy myjesz zazwyczaj twarz tylko jeden raz? Większości z nas wydaje się to normalne, aby tylko jeden raz nakładać na twarz produkt myjący, a potem spłukać go wodą. Jednak mycie twarzy nie jest aż tak oczywistą czynnością. Okazuje się, że twarz należy myć dwa razy. Zapewne spytasz :dlaczego?
  Otóż na twarzy gromadzi się wiele bakterii. Nakładanych na nią masę kosmetyków do makijażu. Ponadto nasze dłonie czesto właśnie dosięgają tamtych okolic.
  Według koreańskich metod dbania o cerę powinnyśmy oczyszczać twarz w dwuetapowym rytuale. Otóż najpierw powinnyśmy wykonać demakijaż za pomocą olejku do twarzy. Następnie wskazane jest umyć twarz delikatnym środkiem. Może to być żel lub pianka właśnie do tego przeznaczona.
  Taki zabieg może zagwarantować ci odpowiednie oczyszczenie porów i zmniejszyć ryzyko pojawienia się wyprysków.

  Branie gorącego prysznica.

  Ciepły prysznic to jedna z ulubionych części dnia chyba każdej z nas. Mamy świadomość, że chwila relaksu jak najbardziej się nam należy. Jednak musimy zdawać sobie sprawę z tego, że gorąca woda niestety rozszerza naczynia krwionośne. A co za tym idzie na skórze noga pojawić się tak zwane ” czerwone pajączki ” .
  Powstanie tego problemu jest o tyle groźne, że takie nieestetyczne
  pajączki musimy już zawsze ukrywać pod zielonym korektorem lub usunąć laserowo u kosmetyczki. Jak większość zabiegów tak i ten ma swoją cenę. Jednak można temu zapobiec przez kąpiele i prysznice w odpowiedniej temperaturze. Nie powinnyśmy zbyt gwałtownie zmieniać temperatury, ponieważ nagły wzrost lub spadek temperatury niemalże zawsze niekorzystnie wpływa na nasz wygląd. Dlatego też najlepiej, abyśmy brały prysznic w temperaturze zbliżonej do temperatury pokojowej. Dzięki temu nasza buzia długo będzie mogła cieszyć się świetnym wyglądem bez pomocy kosmetyczki.

  Własnoręczne usuwanie wyprysków.

  To nie powinna być dla nas żadna nowość, że nie powinnyśmy wyciskać krostek na twarzy. Każde naciskanie skóry przynosi zawsze negatywne skutki. Jeśli pocieramy często twarz lub narażamy ją na nacisk na twarzy często pojawiają się zaczerwienienia i inni niechciani goście. Przy usuwaniu na własną rękę pryszczy, musimy mieć na uwadze fakt, że to niesie za sobą szybkie rozprzestrzenianie się bakterii na naszej twarzy.

  Jednak fala bakterii wywodzących się ze źle usuniętych wyprysków nie jest jedyną konsekwencją jaką niesie za sobą wyciskanie pryszczy.
  Niesie za sobą też ataki wolnych rodników. Jak już powyżej wspominałam wolne rodniki bardzo niekorzystnie wpływają na na wygląd twarzy. Sprawiają tak, że cera nie cieszy się długo młodym wyglądem.

  Tłuste, niezdrowe przekąski.

  Dieta. To pojęcie pojawia się chyba zawsze, kiedy mówimy o pięknym wyglądzie. Nie bez przyczyny mówi się „jesteś tym co jesz”. Wszystkie nasze posiłki są potem odzwierciedlone poprzez nasz wygląd. Nie mam tu na myśli tylko i wyłącznie zbędnych kilogramów i niezbyt porządanej sylwetki. Niestety każda niezdrowa przekąska odbija swoje piętno na naszym wyglądzie. Te spożywane w późnych godzinach przynoszą jeszcze bardziej szkodliwe skutki.

  W twojej diecie pod żadnym warunkiem nie powinny przeważać słodycze i tłuste przekąski typu fast-food. Taka dieta bardzo negatywnie wpływa na kondycję naszej cery. Niestety te pyszne przekąski powodują przyspieszenie procesu starzenia. A przez to już w młodym wieku możesz skarżyć się na zmarszczki i inne symptomy starzenia.

  W swojej diecie powinnaś też znacznie ograniczyć ilość spożywanej soli. Codzienna dawka to nie powinna być duża ilość, ponieważ sól zatrzymuje wodę w organizmie. Przez co rano możesz obudzić się z opuchniętymi oczami. Jednak to nie jedyne zagrożenie. Twoje palce, czy brzuch też mogą zdawać się napuchnięte.
  Ten punkt zmiany siebie na lepszą może być trudny, ponieważ jak się okazuje sól dość mocno uzależnia. A jak nam wiadomo z uzależnieniami bardzo trudno jest samemu w pojedynkę sobie poradzić. Jednak poświęcenie jakim jest rezygnacja z soli jest warte efektów jakie za sobą niesie.

 • Ładowanie...
Przewijaj obrazki palcem w lewo

Dlaczego Kobiety zdradzają?

Współczesne wartości różnią się od tych, które towarzyszyły ludzkości na przestrzeni ostatnich wieków. Można powiązać to m.in. z zatraceniem wartości ...
Czytaj Dalej »

Jak odzyskać dziewczynę? Jak wrócić do byłej?

Doceniłeś dopiero po stracie? No cóż – nie Ty jedyny. Teraz zapewne, tak samo, jak większość mężczyzn na Twoim miejscu, ...
Czytaj Dalej »

Jak znaleźć dziewczynę? Poradnik

Pragnienie, żeby znaleźć wybrankę – na nim najczęściej się kończy. Znacznie trudniej przejść do czynów i odpowiedniej komunikacji, a już ...
Czytaj Dalej »

Jak napisać dobry opis na Tindera?

Zdjęcie przyciąga, ale to opis zatrzymuje wzrok – właśnie tak opisać można Tinderową rzeczywistość, szczególnie w przypadku osób, które nie ...
Czytaj Dalej »